Gadu na Głos

Serum z witaminą C na przebarwienia, czyli skuteczne rozwiązanie na wiele defektów skóry. Nie wstydź się swojej skóry!

serum z witamina c na przebarwienia

Kwas askorbinowy to jedna z najbardziej lubianych substancji w kosmetykach. Dlaczego serum z witaminą C na przebarwienia to obowiązkowy element pielęgnacji, kiedy pojawiają się plamy i inne niedoskonałości? Jak działa taki preparat? Sprawdź!

Każda cera jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Ogromna różnorodność dostępnych produktów wcale nie ułatwia podjęcia właściwych decyzji podczas zakupów. Warto więc znać najważniejsze substancje, które naprawdę działają. Jedną z nich jest kwas askorbinowy i jego różne warianty. Serum z witaminą C na przebarwienia, zmarszczki i szary koloryt to jedna z dostępnych opcji. Jego wszechstronne działanie doceniły kobiety na całym świecie. Dlaczego?

Witamina C – poznaj jej działanie

Witamina C wyróżnia się niesamowicie wszechstronnymi właściwościami. Jej działanie opiera się na długofalowych efektach. Co to oznacza? Wprowadzając ją jak najwcześniej do pielęgnacyjnej rutyny, troszczysz się o młody wygląd i skórę bez wczesnych oznak starzenia. Oto najważniejsze zalety witaminy C:

Dostępne rodzaje witaminy C w kosmetykach

Nie każde serum z witaminą C na przebarwienia będzie działać tak samo. Nowe technologie pozwoliły stworzyć wiele pochodnych kwasu askorbinowego, które są zdecydowanie stabilniejsze, ale także zdolne do rozpuszczania się w tłuszczach. Dzięki temu działają powierzchownie, a do tego wnikają w głąb skóry. Pamiętaj o tym, wybierając kosmetyk w drogerii, szczególnie jeśli nie należy do najtańszych. 

Serum z witaminą C na przebarwienia i nie tylko – kto powinien je stosować? 

Zastanawiasz się, czy produkt z witaminą C jest odpowiedni dla ciebie? Mamy dobrą wiadomość. Serum z ta aktywna substancja sprawdzi się praktycznie dla każdego. Możesz je stosować prewencyjnie po 25. roku życia lub na konkretny problem. Może nie działać tak efektywnie jak produkty na zaskórniki, ale wspomoże gojenie stanów zapalnych (przy lekkich zmianach trądzikowych). Doskonale uzupełni pielęgnację cery dojrzałej, szarej i zmęczonej. Zminimalizuje i ukoi rumień w przypadku widocznych naczynek. Serum z witaminą C nie ma określonych przeciwwskazań, ale musi być stosowane rozsądnie. Jak każdy kosmetyk nieumiejętnie stosowany, może wywołać podrażnienia. 

Jak stosować serum z witaminą C na przebarwienia? 

Przebarwienia to rodzaj defektu skóry, z którym trzeba walczyć cierpliwie. Bardzo dużo zależy też od samego rodzaju przebarwień. Najłatwiejsze do usunięcia są te świeże, np. pozapalne. Dużo trudniejszym wariantem jest melasma, do której powstania przyczyniają się układ hormonalny i zmiany w organizmie. Kosmetyk można aplikować jako kurację przez kilka miesięcy, najczęściej podczas wieczornej rutyny. Często witamina C wzbogacona jest o dodatkowe związki aktywne np. witaminę E. W dzień konieczne jest stosowanie filtrów UV – promienie słoneczne pogłębiają już istniejące zmiany pigmentacyjne. 

Doceń działanie witaminy C! Jej zdolność do hamowania produkcji melaniny w wyraźny sposób ogranicza powstawanie nowych przebarwień i rozjaśnia skórę. Co ważne, to nie jedyne pozytywne efekty działania kwasu askorbinowego dla twojej cery.

Exit mobile version