Gadu na Głos

Wysoki popęd seksualny u mężczyzn? Sprawdź jak go zmniejszyć!

mężczyzna w łóżku

Panowe są znani z tego, że ochota na zbliżenie praktycznie nigdy ich nie opuszcza. Wystarczy jedynie widok nieco roznegliżowanej partnerki, a ochota na seks przychodzi sama, a dodatku w takim tempie, w jakim panowie się nawet tego nie spodziewali. Napięcie seksualne z pewnością daje o sobie znać. Wobec tego jak zmniejszyć popęd seksualny u mężczyzn?

Popęd seksualny- co to tak naprawdę jest?

Wiele osób z pewnością nie raz spotkało się z pojęciem popędu seksualnego, a co ciekawe, wiele osób nawet tego pojęcia używa. Jednak czy zawsze robimy to w pełni poprawnie? Otóż warto uświadomić sobie, że popęd seksualny- jak możemy przeczytać na portalu dotyczącym edukacji seksualnej https://sekspedia.pl/– jest tożsamy z pojęciem napięcia seksualnego, które można zdefiniować jako nie możne do opanowania. Oczywiście należy sobie uświadomić również fakt, że panie i panowie inaczej odczuwają popęd seksualny, choć w obu przypadkach nadal jest to potrzeba rozładowania napięcia seksualnego. W przypadku pań zwykle popęd seksualny przyjmuje znacznie mniejsze natężenie, a panie po prostu są nad nim wstanie o wiele lepiej zapanować i nawet nie dają po sobie poznać, że właśnie naszła ich ochota na seks. W przypadku panów jednak panowanie nad pierwotnymi instynktami nie jest takie oczywiste. Panowie bowiem bardzo szybko i bardzo efektywnie ulegają konkretnym zachowaniom. Dzięki temu tak naprawdę, od razu można po mężczyznach zauważyć, kiedy mają ochotę na zbliżenie z partnerką. Bardzo rzadko zdarza się, że panie narzekają na to, że ich partner ma nich ochotę i chce odbyć z nimi stosunek płciowy. Traktują to one bowiem jako swoisty dowód na to, że są atrakcyjne, a także, pociągające dla swoich partnerów. Nie da się jednak ukryć, że zdarzają się sytuacje, w których libido partnera wystawia związek na niezwykle ciężką próbę. Niekiedy panowie mają jest wręcz na zbyt wysokim poziomie, a partnerki nie są „aż tak” tym uradowane. Wobec tego w jaki sposób można zmniejszyć libido u panów?

Sposoby na obniżenie męskiego popędu płciowego?

Zbyt wysoki popęd seksualny i zbyt silne odczuwanie napięcia seksualnego z pewnością nie jest normalnym zjawiskiem. Wiele czynników życia codziennego bardzo negatywnie wpływa zarówno na męskie jak i kobiece libido. Niemniej jednak jest to zachowanie swoistego balansu i równowagi. Wobec tego jeśli nawet w obliczu wszechobecnego stresu, panowie w dalszym ciągu nie są wstanie pohamować popędu seksualnego, wówczas konieczne może okazać się podjęcie konkretnych działań. Co można do nich zaliczyć? Otóż:

Exit mobile version