Gadu na Głos

Jak rozmawiać z psem?

Jak rozmawiać z psem?

Jak rozmawiać z psem? Pies woli witać się z Tobą niewerbalnie. Powszechnym pozdrowieniem jest „woof”, które można wymawiać w różnych dialektach. Należy również zwrócić uwagę na ton głosu, ponieważ to samo słowo wymawiane inaczej przez ludzi oznacza „odsuń się”.

Warczenie brzmi znacznie wyżej niż „cześć”. W rzeczywistości pies wydaje z siebie warkot o wyższej wysokości niż człowiek. Jeśli więc powiesz „cześć”, pies będzie myślał, że mówisz „cześć”, ale może poczuć się urażony lub pomówiony. Z kolei „yip yip” brzmi bardziej atrakcyjnie dla małego psa. Ponadto psy mają wyostrzony zmysł węchu. Jeśli chcesz wzbogacić swoje relacje z psem, postaraj się wykorzystać tę naturalną umiejętność komunikacji.

Rozmawiając z psem, możesz także zwiększyć wydajność swojego umysłu. Biorąc na siebie ciężar rozmowy, będziesz zmuszony przywiązać swoje myśli i emocje do zwierzęcia. To jak kostka Rubika dla mózgu. Wkrótce przekonasz się, że Twój pies wie o Tobie bardzo dużo rzeczy! Jeśli nie jesteś w stanie komunikować się ze swoim psem, zastanów się nad ponownym nauczeniem go używania słów.

Do komunikacji z psem możesz również wykorzystać język ciała. Machając ogonem i używając języka ciała, możesz stworzyć atmosferę zaufania u swojego pupila. Inną ważną wskazówką jest używanie spokojnego tonu głosu i krótkich, ciętych słów. Głos o wysokim tonie brzmi jak skomlenie i wysyła niewłaściwy komunikat. Mówiąc do psa, zawsze używaj łagodnego i spójnego głosu.

W badaniu przeprowadzonym przez Nicolasa Mathevona i współpracowników stwierdzono, że kobiety, które były mniej towarzyskie w porównaniu z tymi, które były bardziej towarzyskie, mówiły bardziej emocjonalnie do swoich zwierząt. Wypowiadały one również zdania w inny sposób niż kobiety mające wielu przyjaciół. Stanowiło to poważną przeszkodę w przeprowadzeniu badań. Niemniej jednak mówienie do psa jest pozytywnym doświadczeniem i świetnym sposobem na budowanie silniejszych więzi ze swoim pupilem. Jest to również sposób na budowanie pewności siebie i więzi.

Jeśli chodzi o to, jak rozmawiać z psem, może być Ci trudno wyjaśnić zwierzęciu znaczenie Twoich słów. Należy jednak pamiętać, że psy rozumieją szeroki zakres ludzkiej mowy. W ten sposób możesz nauczyć je mówić i rozumieć, co do nich mówisz. Badania naukowe przyniosły jednak mieszane wyniki, które zaprzeczają tej teorii. Możesz wypróbować poniższe wskazówki, aby wyszkolić swojego psa:

Kluczem jest sprawienie, aby pies naśladował Twoje działania. Zamiast używać sygnałów ręcznych lub mówić do psa, możesz użyć klikera lub innego urządzenia do komunikowania się z nim. Niezależnie od stosowanej metody kluczowa jest konsekwencja. Kliker staje się osobistym tłumaczem Twojego psa. Ważne jest jednak, aby nie mówić do psa bez przerwy. Będzie on musiał odfiltrować hałas. Ponadto należy unikać wielokrotnego używania tego samego słowa.

Exit mobile version