Jak rozmawiać z byłym żeby wrócił?

Jak rozmawiać z byłym żeby wrócił?

Moment, w którym chłopak postanawia zakończyć związek, jest zupełnie naturalny tak samo, jak odejście męża. Wtedy każda z nas zadaje sobie kilka pytań odnośnie do decyzji już byłego partnera. Niekiedy podczas tych rozmyślań wydawać się nam może, że odpowiedni dobór słów zdoła zmienić jego decyzję. Niekiedy błagamy, przepraszamy, wygłaszamy obietnice zmiany tego, co mu się w nas nie podobało, a nawet wyznajemy miłość tylko po to, aby partner przy nas został. Jednak na zmianę decyzji może być już za późno, a my zastanawiamy się wtedy, jak rozmawiać z byłym, żeby wrócił?

Ważne elementy przed rozmową z byłym

Przed zastanowieniem się jak rozmawiać z byłym chłopakiem, żeby wrócił, najpierw zastanów się, czy obecnie jesteś w stanie poprowadzić rozmowę z byłym partnerem. Jeżeli jesteście świeżo po rozstaniu, a ty nie czujesz się stabilna emocjonalnie, powinnaś ograniczyć z nim kontakt. Jeżeli boisz się tego, jak zachowasz się podczas rozmowy na żywo, lepszym rozwiązaniem będzie napisanie wiadomości. Podczas rozmowy unikaj poruszania tematów uznawanych za drażliwe, a tym bardziej te dotyczące waszej relacji. A co najważniejsze nie rozmawiaj z nim na temat powrotu do siebie, może go to tylko zniechęcić do dalszej rozmowy. Tak naprawdę rozmowa z byłym partnerem powinna być rozwijana stopniowo tak, abyś nie wyszła na desperatkę.

Ponowienie kontaktu z byłym chłopakiem

Jak rozmawiać z byłym, żeby wrócił? Po pierwsze ponowienie kontaktu powinno nastąpić dopiero w momencie, w którym będziesz stabilna emocjonalnie, jak i będziesz się zdecydowanie lepiej czuła niż w pierwszym tygodniu po rozstaniu. Przed rozpoczęciem konwersacji powinnaś się zrelaksować. Możesz wysłać mu krótką wiadomość o tym, że coś sprawiło, że o nim pomyślałaś, np. spacer w ulubionym miejscu, czy usłyszenie waszej wspólnej piosenki. Wiadomość powinna mieć przyjacielski wydźwięk, a nie sentymentalny, żeby nie pomyślał, że robisz to specjalnie. Krokiem do odzyskania go mogą być, chociażby wymieniane krótkie wiadomości o przyjacielskim tonie, ale nie trwające zbyt długo. Może to być nawet krótka wymiana zdań. Jeżeli spotkasz go na mieście, na imprezie, jakimś innym miejscu i rozpoczniesz z nim rozmowę, pamiętaj, aby i na żywo miała ona przyjacielski ton. Nie ujawniaj od razu szczegółów swojego nowego życia, a podaj jedynie jakąś sytuację, która Ci się ostatnio przytrafiła.

Może Cię zaciekawić:  Jak rozmawiać z osobą w śpiączce?

Spotkanie z byłym

Jeżeli wasz kontakt zdoła się polepszyć, dzięki rozmowie możesz zaproponować mu spotkanie sam na sam w neutralnym miejscu. Jak rozmawiać z byłym, żeby wrócił? To bardzo proste. Przed spotkaniem dobrze się przygotuj zarówno pod względem wizualnym, jak i tematów do rozmów, których nie może wam zabraknąć. Opowiadając o sobie, staraj się ukazać swoje obecne życie w taki sposób, aby wydawało mu się bardziej interesujące niż kiedyś. Pamiętaj również o zadawaniu pytań swojemu byłemu partnerowi i uważnie go słuchaj. Okazuj zainteresowanie swojemu rozmówcy. Staraj się utrzymywać kontakt wzrokowy i uśmiechaj się, a dzięki temu wytworzy się między wami więź pozwalająca na zbliżenie się do siebie. Jeżeli zdarzy się taki etap, w którym będzie próbował on poruszyć temat waszej relacji, staraj się stosować niejednoznaczne odpowiedzi i zmieniać temat. Jeżeli spotkanie dobrze się potoczy, a były partner sam będzie nawiązywał do waszego związku, możesz pokazać mu, że jesteś otwarta. Pamiętaj, aby widział, że ostrożnie do tego podchodzisz i chcesz zbudować związek lepszy niż kiedyś.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć, odpowiedź na pytanie, jak rozmawiać z byłym, żeby wrócił, nie zawsze jest jednoznaczna. Aby były partner wrócił potrzeba po pierwsze trochę czasu, aby emocje opadły, a po drugie chęci do odbudowy waszego związku. Wszystko powinno dziać się w odpowiednim czasie, rozpoczynając od zwykłej rozmowy w przyjacielskim tonie. Kolejnym etapem jest spotkanie, na którym powinny być poruszane same lekkie i przyjemne tematy. Jeżeli po spotkaniu były partner sam poruszy temat związku, wtedy będzie wiadomo, że jest szansa na jego odbudowę i powrót do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *