Jakie kwiaty dobrać do wysokich donic na taras?

Jakie kwiaty dobrać do wysokich donic na taras?

Taras to z pewnością wyznacznik luksusu, a także dodatkowa przestrzeń, którą możemy idealnie dopasować do naszych potrzeb i preferencji. Nic więc dziwnego, że każdy, szczęśliwy posiadacz tarasu, chce go jak najlepiej zaaranżować. Idealnie sprawdzają się więc rośliny, które sprawiają wrażenie przytulności i harmonii. Jednak jakie kwiaty do wysokich donic na taras?

Dlaczego warto zaaranżować przestrzeń na tarasie z roślinami?

Tarasy to przede wszystkim niepowtarzalny komfort i wygoda, o czym z pewnością przekonali się już jego posiadacze. Niemniej jednak doskonale zdają sobie oni sprawę również z tego, że taras jest swoistym miejscem spotkań i długich rozmów przy kawie czy też przy lampce wina. Wobec tego pojawia się konieczność jego odpowiedniego zaaranżowania. Zwykle nie mamy problemu z tym, by dobrać odpowiednie meble wypoczynkowe, a także modne i stylowe stoliki kawowe. Niemniej jedna problem pojawia się w momencie dekorowania tarasu. Zwykle nie do końca wiemy od czego zacząć, a to, że taras w dalszym ciągu jest przestrzenią ograniczoną, z pewnością nie ułatwia nam zadania. Musimy bowiem postarać się skomponować wszystko w taki sposób, by przestrzeń w dalszym ciągu nie była zbyt przytłoczona, a także pozostawała maksymalnie funkcjonalna. Zadanie to wydaje się prawdziwie karkołomne, jednak idealnym rozwiązaniem w każdym przypadku mogą okazać się rośliny. To właśnie one wprowadzą na taras atmosferę spokoju i wyjątkowej nastrojowości. Co więcej, rośliny zawsze pięknie się prezentują i mają nieocenione walory estetyczne. Z pewnością kwiaty długo kwitnące na taras będą idealnym rozwiązaniem, które ozdobi naszą dodatkową przestrzeń na długie lata. Oczywiście na tarasach najlepiej sprawdzają się również wysokie i stabilne donice. Wobec tego warto również wiedzieć jakie kwiaty do wysokich donic na taras sprawdzą się najlepiej, a następnie wybrać się na florystyczne zakupy i przystąpić do urządzania tarasu z prawdziwego zdarzenia.

Może Cię zaciekawić:  Co to są badania niszczące?

Jakie kwiaty do wysokich donic na taras sprawdzą się idealnie?

Wspomniane już zostało, że podczas urządzania tarasu warto stawiać na wysokie donice. Dlaczego? Istnieje ku temu kilka prostych i dość oczywistych powodów. Po pierwsze takie donice zapewnią optymalną stabilność, z racji tego, że są one wysokie nie będzie im straszny zbyt silny wiatr. Po drugie zaś takie donice po prostu będą się świetnie prezentować. Wobec tego należy dobrać do nich również odpowiednie rośliny. Wówczas jakie rośliny do wysokich donic na taras będą idealnym dopasowaniem? Oto kilka imponujących propozycji:

  • petunia- kwiat tej jest prawdziwie wszechstronny, gdyż można go sadzić zarówno w niskich jak i w wysokich donicach. Niemniej jednak to co najbardziej w nim imponuje i zachwyca, to jego zdolności do rozrastania się. Petunie potrafią utworzyć magiczne kaskady, które nie tylko przyjemnie otulą taras, ale jednocześnie będą jego niepowtarzalną ozdobą.
  • smagliczka- to kolejna roślina, która sprawdzi się idealnie do wysokich donic na taras. Z pewnością mało kto o niej słyszał, jednak smagliczka jest kwiatem wartym uwagi. Przede wszystkim to chyba jedna z najmniej wymagających roślin, a to z kolei sprawi, że jej pielęgnacja nie będzie stanowiła dla nas żadnego problemu. Po drugie kwitnie ona w prawdziwie magiczny i wyjątkowy sposób. Co więcej w zależności od tego jaki gatunek wybierzemy, roślina ta może przybierać żółty, biały, fioletowy, różowy lub nawet i bordowy kolor. Taka ozdoba tarasu w wysokiej donicy z pewnością podniesie jego wartość estetyczną.
  • pelargonia- to chyba jedna z najpopularniejszych roślin, którą obsada się tarasy. Pelargonie są nie tylko wyjątkowo piękne i świetnie prezentują się w wysokich doniczkach, ale także nie wymagają zbyt zaawansowanej pielęgnacji. Dzięki temu będzie ona rosła długo i bujnie, a jednocześnie będzie wdzięcznie zdobiła nasz taras.
  • dalia- to niezwykle romantyczny kwiat, który idealnie nadaje się do wysokich donic, które zapewnią jej wystarczająco dużo miejsca do wzrostu. Dalia będzie perfekcyjnie zdobiła nasz taras.
Może Cię zaciekawić:  Jak powiedzieć rodzicom o trądziku? Sposoby na rozmowę z bliskimi o kompleksach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *