Szczoteczka soniczna do zębów- jak poprawnie jej używać?

Szczoteczka soniczna do zębów- jak poprawnie jej używać?

Szczoteczki soniczne do zębów to bez wątpienia produkt, który obecnie coraz bardziej zyskuj na popularności. Wynika to z faktu, że efektywnie potrafi ona usuwać kamień nazębny, a także pozostawiać nasze zęby czyste i lśniące. Jednak jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Artykuł opublikowany przy współpracy z DentInfo – Portal dentystyczny

Na jakiej zasadzie działa szczoteczka soniczna?

Niby każdy z nas na bieżąco stara się pozostać z nowinkami ze świata stomatologicznego, gdyż w znacznym stopniu ułatwia to zadbanie o o prawidłową higienę jamy ustnej. Wiele osób właśnie w tego typu nowinkach i technologiach pokłada wiele nadziei związanych z możliwością uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu. W związku z tym nikogo z nas z pewnością nie dziwi już obecność na rynku szczoteczek sonicznych do zębów. Niemniej jednak czy zdajemy sobie sprawę od czego zależy jej efektywność i na jakiej zasadzie ona działa? Otóż mechanizm szczoteczki sonicznej jest niezwykle zaawansowany i zaprojektowany w taki sposób, by generował on fale dźwiękowe. Z kolei zadaniem wyprodukowanych fal dźwiękowych jest wprawienie w ruch włókien, które znajdują się w główce szczoteczki sonicznej. Wykonują one ruchy wymiatające, które w czyszczeniu zębów są niezastąpione. Obecnie rynek oferuje nam różnorodne rodzaje szczoteczek sonicznych. Tanie modele oferują około 31 tysięcy ruchów wymiatających czyli około 62 tysiące drgań sonicznych, zaś najbardziej zaawansowane modele oferują nam nawet 48 tysięcy ruchów wymiatających co jest równowartością około 96 tysięcy drgań sonicznych. Dzięki taki imponującym parametrom szczoteczka soniczna bez problemu pozbywa się wszelakich nagromadzonych osadów, które znajdują się na powierzchni szkliwa. Co więcej dzięki niej jest również możliwe pozbycie się płytki nazębnej. Dodatkowo szczoteczka soniczna skutecznie usuwa również przebarwienia, nawet te najbardziej uporczywe. Warto zaznaczyć, że podczas mycia zębów tą szczoteczką, doprowadza ona do wytworzenia się w jamie ustnej niewielkich pęcherzyków powietrza. Ich zadaniem jest dogłębne penetrowanie tych miejsc, w które nie zdołały sięgnąć włókna szczoteczki sonicznej. Dzięki temu jeszcze bardziej została zwiększona efektywność czyszczenia przy jej pomocy. Szczoteczki soniczne są również zaprojektowane w taki sposób, by mogły one skutecznie usuwać nagromadzoną i zalegającą płytkę nazębną. Nie da się ukryć, ze efekty wykorzystania szczoteczki sonicznej, zamiast szczoteczki manualnej, będą zauważalne i wyczuwalne już od jej pierwszego użycia.

Może Cię zaciekawić:  Jak rozmawiać z osobą z urojeniami?

Jak czyścić zęby szczoteczką soniczną?

Jak myć zęby szczoteczką soniczną? Pytanie to z pozoru wydaje się śmieszne i dziecinnie proste. Jednak czy aby na pewno każdy z nas w pełni wykorzystuje potencjał i możliwości szczoteczki sonicznej? Czy aby na pewno czujemy różnicę po jej zastosowaniu i czy jest ona widoczna gołym okiem? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź brzmi: nie, wówczas nie szczotkujemy zębów poprawnie. Szczoteczka soniczna znacznie różni się w jej używaniu od szczoteczki manualnej. Nawet jeśli umycie zębów nie wydaje nam się zbyt wielkim wyzwaniem, to jednak z wykorzystaniem szczoteczki sonicznej, może się nim stać. Technika szczotkowania zębów ma ogromny wpływ na higienę jamy ustnej. Okazuje się, że szczotkowanie zębów przy wykorzystaniu modelu sonicznej szczoteczki i wykonywaniu posuwisto-zwrotnych, okrężnych ruchów nie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Co więcej w ten sposób z pewnością nie wyszczotkujemy dokładnie naszych zębów. Wobec tego jak myć zęby szczoteczką soniczną? Otóż w pierwszej kolejności trzeba wyrobić sobie nawyk, przykładania jej końcówki do powierzchni czyszczącej pod kątem 45 stopni. Co więcej musi być ona zwrócona w kierunku linii dziąseł. Ważne jest miejsce przyłożenia włókien, a następnie przesunięcie ich na kolejny obszar łuku zębowego po skończeniu czyszczenia. W najprostszych słowach technikę mycia zębów szczoteczką soniczną można określić jako: przyłóż- wyczyść- przesuń. Szczoteczka soniczna nie wymaga dodatkowych ruchów, a ich zastosowanie znacznie zmniejszy efektywność czyszczenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *