Jak zamówić medale okolicznościowe od producenta?

Jak zamówić medale okolicznościowe od producenta?

Wybór idealnej nagrody czy wyróżnienia dla uhonorowanych to nie lada sztuka. Należy postawić na coś eleganckiego, a zarazem stonowanego, co będzie stanowiło piękną pamiątkę na długie lata. Idealnym wyborem będą medale okolicznościowe, które wykonywane są na zamówienie. Jak wygląda procedura zamawiania krążków i na co w szczególności warto zwrócić uwagę?

Wybór projektu

Pierwszym krokiem do zamówienia medali okolicznościowych jest wybór konkretnego projektu. Producent nie dostarcza go we własnym zakresie, bowiem wszystkie krążki na zamówienie są unikatowe, zatem nie ma dwóch, dokładnie takich samych projektów. Klient może dostarczyć go we własnym zakresie, biorąc pod uwagę, jakie informacje mają się znaleźć na krążkach. Mogą one dotyczyć:

  • obdarowanego,
  • organizatora,
  • uroczystości, podczas której wręczane są medale,
  • miejsca, w którym wręcza się krążki,
  • innych, ważnych okoliczności.

Jeśli klient nie posiada sprecyzowanych oczekiwań odnośnie projektu medalu, powinien  tylko przygotować ogólny opis i zdać się na  wiedzę i doświadczenie zawodowego grafika. Zajmuje się on zarówno tworzeniem projektów od podstaw, jak i dopracowywaniem szczegółów.

Jak zamówić medale okolicznościowe?

Po dostarczeniu projektu medali, można przejść od omawiania szczegółów, dotyczących całego zamówienia. Przede wszystkim należy określić ilość krążków, jakie mają być wykonane. Klient wybiera również ich kolor i decyduje, czy dodatkowo uszlachetnić je złotem lub srebrem. Cena medali okolicznościowych zawsze ustalana jest indywidualnie, biorąc pod uwagę między innymi charakter zamówienia oraz możliwości finansowe klienta. Ma on także możliwość domówienia opakowań na medale, w których krążki z całą pewnością prezentują się okazalej. Czas realizacji zamówienia jest różny, jednak zazwyczaj wynosi od dwóch do pięciu tygodni, dlatego też lepiej jest omówić wszelkie szczegóły i sfinalizować zamówienie z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że krążki zostaną dostarczone na czas. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zawsze istnieje możliwość skontaktowania się z przedstawicielem firmy produkującej medale okolicznościowe. Można to zrobić zarówno przed złożeniem zamówienia, jak i oczekując na jego realizację. 

Dlaczego warto zdecydować się na medale na zamówienie?

Sama procedura zamawiania medali nie jest szczególnie skomplikowana – projekt można wykonać jeszcze tego dnia, w którym zostaną dostarczone wytyczne, natomiast czas realizacji zamówienia jest stosunkowo krótki. Medale odlewane charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, przez co pięknie prezentują się przez wiele lat, stanowiąc tym samym unikalną pamiątkę. Ponadto, medale okolicznościowe odlewane są zgodnie z ponad 400-letnią tradycją polskiej sztuki odlewniczej, dzięki czemu wyglądają perfekcyjnie w każdym calu. Obecnie tego typu krążki wręczane są przede wszystkim na różnego typu zawodach, lecz coraz częściej na ich zamówienie decydują się też pracodawcy, instytucje państwowe, instytucje naukowe, uczelnie wyższe czy szkoły różnego szczebla, a także firmy prywatne. 

Sprawdź ofertę producenta medali MCC Medale

Może Cię zaciekawić:  Jak rozmawiać z osobą uzależnioną od narkotyków?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *