Nowy biznes – jak o nim rozmawiać?

Nowy biznes – jak o nim rozmawiać?

Obecna rzeczywistość stale zmusza nas do tego, byśmy poszukiwali nowych, godnych uwagi rozwiązań i starali się uzyskać niezależność finansową. Niedawno pojawił się więc pomysł na nowy biznes, którym jest hodowla przepiórek. Co warto o niej wiedzieć?

Nowy biznes – jak do tego podejść?

W obecnej rzeczywistości poszukujemy stale sposobów na to, by zyskać swojego rodzaju niezależność oraz stabilność finansową. Wynika to z faktu, że sytuacja geopolityczna, a także sytuacja związana z ekonomią w naszym kraju zmienia się niezwykle dynamicznie. Wszystko to zmusza nas do szukania czegoś, co rzeczywiście da nam możliwość stabilnego oraz solidnego zysku. Nowy biznes to pojęcie niezwykle złożone, jednak w dużej mierze odnosi się do nietuzinkowych pomysłów na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Nowy biznes jest przede wszystkim pomysłem, którego nie miał do tej pory żaden inny przedsiębiorca lub takim, który dopiero się pojawił i nie jest jeszcze na tyle popularny. Jednym z nich jest właśnie wspomniana hodowla przepiórek. Jak się okazuje, nie wielu rolników i hodowców zdecydowało się do tej pory na taki krok. Wynika to być może z faktu, że zarówno przepiórcze mięso jak i jajka nie są jeszcze tak spopularyzowane w naszym kraju. Warto jednak zauważyć fakt, że na rynku w tym zakresie utrzymuje się na poziome wzrostowym. Wobec tego można śmiało powiedzieć, że hodowla przepiórek jest nowym biznesem, który wygląda niezwykle perspektywicznie na przyszłość. Przedsiębiorca jednak musi liczyć się z tym, że hodowla przepiórek nie będzie dla niego najłatwiejszym wyzwaniem. 

Nowy biznes – rozmowa z partnerem biznesowym jest ważna!

Jeśli zapadła już decyzja o tym, że czas rozpocząć nowy biznes, warto zdecydować się na rozmowę z ewentualnym partnerem biznesowym. Być może rolnik lub hodowca prowadził już wcześniej działalność, jednak nie przynosiła ona intratnych zysków? Wówczas najlepszym rozwiązaniem okazuje się przeprowadzenie rozmowy z partnerem biznesowym. Powinno się w niej również wspólnie przeanalizować szanse i zagrożenia, które wynikają z zaangażowania się w nowy biznes. Warto również uwzględnić w rozmowie z partnerem:

  • perspektywy dotyczące nowego biznesu jakim jest chociażby hodowla przepiórek.
  • konieczne inwestycje- czyli w przypadku hodowli przepiórek przystosowanie miejsca i zapewnienie ptakom warunków
Może Cię zaciekawić:  Jak filtrować olej? - zabezpieczenie dla maszyn i podniesienie ich trwałości

Rozmowa z partnerem o nowym biznesie powinna być maksymalnie szczera. Warto zdecydować się na tak zwaną „burzę mózgów” i wspólne rozważenie tego, czy hodowla przepiórek warta jest inwestycji.

Sprawdź także serwis agropedia.pl

Hodowla przepiórek – co warto o niej wiedzieć?

Hodowla przepiórek, czyli pomysł na nowy biznes jest głównie wykorzystywany celem pozyskiwania tuszek i jajek. Są to niewielkie ptaki, które zwykle osiągają wagę od 80 do maksymalnie 180 gramów. Przepiórki są dość trudne w hodowli, więc nowy biznes musi zostać dobrze zaplanowany i przystosowany do wymagań tych ptaków. Hodowla przepiórek wymaga dość dużego poświęcenia. Okazuje się, że te niewielkie ptaki potrzebują do wzrostu i do rozwoju, a także do tego by samiczki nosiły jajka, pomieszczeń, które są cieplutkie, a także pomieszczeń z odpowiednią ilością światła. Jeśli zaś chodzi o wilgotność pomieszczenia, to przepiórki nie mają zbyt wysokich i specjalnych wymagań, a także nie wymagają specjalnego poziomu ciśnienia atmosferycznego. Przedsiębiorca który zaczyna nowy biznes z hodowlą przepiórek, musi wiedzieć, że temperatura w pomieszczeniu dla ptaków musi wynosić od 20 do 22 stopni Celsjusza. Z kolei w momencie kiedy spadnie ona do 17 stopni Celsjusza, wówczas kurki przestaną tak efektywnie nosić jajka. Co więcej warto również zwrócić uwagę na wilgotność pomieszczenia, która powinna być utrzymana na poziomie 50 do 70 procent. To zapewni przepiórkom komfort oraz odpowiednie warunki do rozwoju. Przedsiębiorca będzie musiał również specjalną opieką piskląt. Niezbędna będzie sztuczna kwoka, która zapewni maluszkom około 40 stopni Celsjusza. Jest to niezwykle ważne szczególnie w pierwszych dniach życia. Później temperatura może być stopniowo obniżania, w miarę jak pisklęta będą zdobywać upierzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *