Produkcja kontraktowa – na czym polega ten model współpracy?

Produkcja kontraktowa – na czym polega ten model współpracy?

Obecny świat rozwija się w zastraszającym tempie. Firmy prześcigają się w coraz to nowych pomysłach. Jednak sam fakt, że ktoś ma pomysł, nie oznacza od razu, że zostanie on zrealizowany. A jeśli już, czy konieczna jest realizacja danego projektu od podstaw w firmie, która go wymyśliła? Okazuje się, że nie. W wypadku, gdy dana firma ma pomysł, ale brak zasobów koniecznych do jego realizacji z pomocą przychodzi produkcja kontraktowa.

Produkcja kontraktowa – na czym polega ten model współpracy?

Produkcja kontraktowa to zlecenie firmie zewnętrznej wykonania konkretnego projektu. Zakres projektu zależy tylko i wyłącznie od firmy zlecającej i tego, jakie środki posiada producent kontraktowy. Zleceniodawca może dzięki producentowi kontraktowemu zoptymalizować proces albo zwiększyć skalę produkcji. Jest możliwość wytworzenia także danego produktu od zera zgodnie z ustalonymi planami. Zlecenie może dotyczyć nie tyko produkcji, ale także wysyłki towaru. 

Zalety produkcji kontraktowej

Kontraktowy model produkcji wiąże się ze sporym ułatwieniem dla firmy zlecającej. Dzięki producentowi kontraktowemu firma zlecająca ogranicza koszty związane z produkcją. Nie musi inwestować w halę produkcyjną oraz szkolenia pracowników, którzy zajmą się wytworzeniem wybranego towaru. Dzięki zaoszczędzonym środkom może dokonać inwestycji w kolejne projekty albo reklamę już istniejących produktów. Producent kontraktowy ma także doświadczenie w produkcji, co pozwala na szybkie wykrycie usterek i zminimalizowanie kosztów niespodziewanych napraw. Dzięki kontraktowi koszty zlecenia są stałe, a usterki są wliczone w koszty zlecenia. Dodatkową korzyścią jest to, że w produkcji biorą udział doświadczeni specjaliści, którzy od lat są związani z produkcją kontraktową i znają się na swojej pracy. 

Curtis Health Caps – produkcja kontraktowa produktów farmaceutycznych 

W ostatnich latach coraz więcej firm podejmuje się współpracy z producentami kontraktowymi. Jednym z nich jest firma Curtis Health Caps. Jest to jeden z liderów w zakresie produkcji kontraktowej produktów farmaceutycznych. Firma specjalizuje się w wytwarzaniu kapsułek miękkich oraz niesterylnych form płynnych. W spółce znajduje się nowoczesny i innowacyjny park maszynowy, którego łączna powierzchnia to 14 000 metrów kwadratowych. Curtis Health Caps może poszczycić się także doskonale wyposażonym działem badań oraz rozwoju. Wyspecjalizowana kadra rocznie produkuje 1,4 miliarda kapsułek. Na rynku firma znajduje się od 30 lat. Nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Świadczy usługi klientom nie tylko z branży farmaceutycznej, ale również spożywczej oraz kosmetycznej. Produkuje także wyroby medyczne oraz weterynaryjne. Celem firmy jest uzyskanie pozycji wiodącego dostawcy innowacyjnych, a także kompleksowych rozwiązań dotyczących rozwoju i wytwarzania kontraktowego produktów. Pracownicy firmy podchodzą do swojej pracy z pasją i zaangażowaniem, co jest zauważalne w produktach tworzonych przez firmę. Więcej o firmie, jej celach, misji oraz wizji można przeczytać na stronie https://chc.com.pl/ 

Może Cię zaciekawić:  Jak rozmawiać z osobą uzależnioną od narkotyków?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *