Jak rozmawiać z Aniołem Stróżem?

Jak rozmawiać z Aniołem Stróżem?

Żeby dowiedzieć się, jak rozmawiać z Aniołem Stróżem, należy najpierw dowiedzieć się kim On jest. Biblia wyraźnie mówi nam, że jest to dobry duch, który chroni swojego podopiecznego przed złem. Kiedy i jak można zwrócić się do Anioła Stróża po pomoc?

Kim jest Anioł Stróż?

Biblia ukazuje aniołów w wielu różnych scenach, raz jest to postać widzialna, innym razie ludzie rozmawiają z nimi za pośrednictwem duszy. Anioł Stróż to istota czysta, nieskalana złem, stworzona przez Boga dla człowieka. Oznacza to, że istota ta ma za zadanie służyć człowiekowi realnym czynem, który często ma wpływ na ludzkie życie. Jeśli każdy z nas ma swojego osobistego Anioła Stróża, to czyż nie mamy prawa porozumiewać się z nim? Mimo że anioł nie posiada ciała, takiego jakie ma człowiek, może on w pewien sposób chronić swojego podopiecznego. W jaki sposób? Na przykład może wstawić się u Boga za modlącym się podopiecznym, lub w sposób realny zareagować na działanie sił zła. Nie wiemy do końca, jaka walka toczy się na co dzień o nasze dusze, jedno jednak jest pewne: mamy swoich osobistych ochroniarzy.

W jakich okolicznościach możesz się do niego zwracać?

Jeśli jesteś katolikiem/katoliczką na pewno nie dziwi cię, że dzieci od małego uczone są modlitwy do Anioła Stróża. To zazwyczaj pierwsza modlitwa, jakiej uczą swoje dzieci pobożni rodzice. Małe dziecko chronione jest podczas snu przed atakami sił nieczystych, a w dzień podczas zabawy chronione są one przez swojego Anioła. Jako osoby dorosłe często zapominamy, że mamy do dyspozycji swojego prywatnego Anioła Stróża. W jakich okolicznościach warto się do niego pomodlić? Oto przykłady:

 • gdy walczymy z nałogiem
 • gdy zmagamy się z innego rodzaju pokusą
 • przed trudnym zadaniem lub jazdą samochodem
 • można go także poprosić o ochronę bliskiej osoby
 • w chwilach, gdy wydaje nam się, że nasze modlitwy nie odnoszą żadnego skutku.
Może Cię zaciekawić:  Jak rozmawiać z osobą która ma afazję?

Jak rozmawiać z Aniołem Stróżem?

Pierwszą, podstawową modlitwą jest ta wyuczona za dziecka „Modlitwa do Anioła Stróża”. Jest to jednak tylko modlitwa jednostronna, skierowana do dobrego ducha prośba o pomoc. Rozmowa jest wówczas, gdy jedna i druga stroną mogą coś powiedzieć. Czy jednak jest możliwe usłyszenie głosu swojego Anioła Stróża? Skoro Bóg stworzył go dla człowieka, na pewno wyposażył go w pewne zdolności komunikacyjne, dzięki którym osoba wierząca może się z nim porozumieć. Głos anioła można usłyszeć na przykład podczas medytacji czy głębokiej, cichej modlitwy sercem – bez żadnych słów. Jeśli zadasz swojemu stróżowi ważne pytanie i poprosisz go o znak, on znajdzie sposób, żeby przekazać ci odpowiedź. Musisz być tylko wyczulony/wyczulona na subtelne znaki. Odpowiedź może paść z ust bliskiej osoby, może być wypowiedziana na kazaniu przez księdza rekolektanta, a czasem odpowiedź tą można przeczytać w Biblii lub w chrześcijańskich książkach.

Klasyczna modlitwa czy szczera rozmowa?

Jeśli klasyczne modlitwy ci nie wystarczają i koniecznie chcesz wiedzieć, jak rozmawiać z Aniołem Stróżem osobiście, możesz wypróbować tą prostą praktykę duchową. Możesz to zrobić tylko i włącznie wtedy, gdy masz w sobie ugruntowany kodeks wiary i rozróżniasz szatańskie podszepty od głosu istot niebiańskich. Zastosuj się do poniższej listy i sprawdź, czy to zadziała. Pamiętaj jednak, że tylko praktyka czyni mistrza.

 1. Usiądź wygodnie w cichym i spokojnym miejscu i zamknij oczy.
 2. Zwróć się do Anioła Stróża prostą modlitwą lub wezwij go swoimi słowami, aby przybył.
 3. Zadaj mu pytanie lub poproś o pomoc.
 4. Bez słów, skupiając się w tylko i wyłącznie na chwili obecnej, czekaj na głos duszy.
 5. Jeśli masz problem z natrętnymi myślami, puść je wolno, skup się na dźwięku z najbliższego otoczenia, zapachu lub dotyku.
 6. Nie spodziewaj się, że usłyszysz głos Anioła Stróża w swoich uszach – on będzie łagodnie przemawiał do Ciebie z głębi serca, lecz nie będą to stricte słowa, ale czucie słów.
Może Cię zaciekawić:  Jak rozmawiać z chorym na raka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *