Wysoki popęd seksualny u mężczyzn? Sprawdź jak go zmniejszyć!

Wysoki popęd seksualny u mężczyzn? Sprawdź jak go zmniejszyć!

Panowe są znani z tego, że ochota na zbliżenie praktycznie nigdy ich nie opuszcza. Wystarczy jedynie widok nieco roznegliżowanej partnerki, a ochota na seks przychodzi sama, a dodatku w takim tempie, w jakim panowie się nawet tego nie spodziewali. Napięcie seksualne z pewnością daje o sobie znać. Wobec tego jak zmniejszyć popęd seksualny u mężczyzn?

Popęd seksualny- co to tak naprawdę jest?

Wiele osób z pewnością nie raz spotkało się z pojęciem popędu seksualnego, a co ciekawe, wiele osób nawet tego pojęcia używa. Jednak czy zawsze robimy to w pełni poprawnie? Otóż warto uświadomić sobie, że popęd seksualny- jak możemy przeczytać na portalu dotyczącym edukacji seksualnej https://sekspedia.pl/– jest tożsamy z pojęciem napięcia seksualnego, które można zdefiniować jako nie możne do opanowania. Oczywiście należy sobie uświadomić również fakt, że panie i panowie inaczej odczuwają popęd seksualny, choć w obu przypadkach nadal jest to potrzeba rozładowania napięcia seksualnego. W przypadku pań zwykle popęd seksualny przyjmuje znacznie mniejsze natężenie, a panie po prostu są nad nim wstanie o wiele lepiej zapanować i nawet nie dają po sobie poznać, że właśnie naszła ich ochota na seks. W przypadku panów jednak panowanie nad pierwotnymi instynktami nie jest takie oczywiste. Panowie bowiem bardzo szybko i bardzo efektywnie ulegają konkretnym zachowaniom. Dzięki temu tak naprawdę, od razu można po mężczyznach zauważyć, kiedy mają ochotę na zbliżenie z partnerką. Bardzo rzadko zdarza się, że panie narzekają na to, że ich partner ma nich ochotę i chce odbyć z nimi stosunek płciowy. Traktują to one bowiem jako swoisty dowód na to, że są atrakcyjne, a także, pociągające dla swoich partnerów. Nie da się jednak ukryć, że zdarzają się sytuacje, w których libido partnera wystawia związek na niezwykle ciężką próbę. Niekiedy panowie mają jest wręcz na zbyt wysokim poziomie, a partnerki nie są „aż tak” tym uradowane. Wobec tego w jaki sposób można zmniejszyć libido u panów?

Może Cię zaciekawić:  Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Wszystko, co należy wiedzieć przed zakupem drzwi wejściowych do domu!

Sposoby na obniżenie męskiego popędu płciowego?

Zbyt wysoki popęd seksualny i zbyt silne odczuwanie napięcia seksualnego z pewnością nie jest normalnym zjawiskiem. Wiele czynników życia codziennego bardzo negatywnie wpływa zarówno na męskie jak i kobiece libido. Niemniej jednak jest to zachowanie swoistego balansu i równowagi. Wobec tego jeśli nawet w obliczu wszechobecnego stresu, panowie w dalszym ciągu nie są wstanie pohamować popędu seksualnego, wówczas konieczne może okazać się podjęcie konkretnych działań. Co można do nich zaliczyć? Otóż:

  • wizyta u seksuologa- wizyta u seksuologa powinna być traktowana jako pierwsze koło ratunkowe. Okazuje się, że specjalista będzie odpowiednio pracował z panami, a także sprawi, że ich zapędy seksualne zostaną sprawnie obniżone. Nie da się bowiem wykluczyć tego, że problem ze zbyt silnym napięciem seksualnym ma źródło o wiele głębiej np. w męskiej psychice.
  • leki na obniżenie potencji- kolejnym sposobem, który jest nieco bardziej radykalny, są tabletki na zmniejszenie potencji. Z pewnością bardzo trudno będzie przekonać panów do tego, by rozpoczęli nimi terapię. Dodatkowym utrudnieniem będzie to, że większość tego typu leków dostępna jest na receptę, więc tak czy inaczej konieczny okaże się kontakt z terapeutą lub innym, lekarzem specjalistą. Niemniej jednak już samo przyjmowanie tych tabletek będzie dla panów niezwykle krępujące. Warto więc, by partnerki poświęciły czas na rozmowę z partnerami i wyjaśniły im, że w takiej sytuacji podjęcie bardziej zdecydowanych kroków jest absolutnie niezbędne.
  • działania autoerotyczne- nie da się ukryć, że często panowie odrzucą dwie, poprzednie propozycje pomocy i nie zdecydują się na żaden ze sposobów. Partnerki wobec tego powinny podjąć z panami rozmowę o działaniach autoerotycznych. Chodzi tu o nic innego jak o masturbację, która pozwoli na rozładowanie nagromadzonego napięcia seksualnego i doprowadzi do chwilowego obniżenia popędu seksualnego. 
  • niskokaloryczna dieta- to również sposób na obniżenie męskiego libido, jednak jest to dość ryzykowne.
Może Cię zaciekawić:  Dekompresja w samolocie- co to znaczy i czy trzeba się obawiać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *